Seza Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seza Forum

Seza forum size en iyi kullanici olma imkani sunuyor.Sizde forumumuza gelerek paylasimlarinizi yapabilir ve paylasimlara yorum yapabilirsiniz.Iyı gunler dileriz

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Söz dinleyen kazanır

YazarMesaj
Ergenekon
Forum Kurucusu

Ergenekon

Söz dinleyen kazanır Empty
MesajKonu: Söz dinleyen kazanır   Söz dinleyen kazanır Icon_minitimePtsi Tem. 14 2008, 13:09

Söz Dinleyen Kazanır

Bir kâfilede bulunan insanlar, Ebü'l-Hasan Harkânî hazretlerinin huzûruna gelip;

- Yollar korkuludur. Bize bir duâ öğretiniz." diye istirhâm edince;

- O zaman, Ebü'l-Hasan'ı hatırınıza getiriniz, buyurdu.

Bu söz, gelenlerin hoşlarına gitmedi. Yolda eşkıyâ, önlerine çıktı. Hepsinin mal ve metâlarını aldı. Yalnız, Ebü'l-Hasan-ı Harkânî hazretlerini hatırlayan bir kimsenin malına zarar gelmedi. Bu hâle arkadaşları şaşıp, sebebini sorduklarında;

- Ebü'l-Hasan-ı Harkânî'yi hatırladım ve kurtuldum, cevâbını verdi.

Gelip durumu Ebü'l-Hasan hazretlerine anlattılar. Ve;

- Biz Allah'tan yardım istedik, eşkıyâlar bizi soydu. Fakat seni hatırlayıp, senden yardım isteyen şu arkadaş kurtuldu. Bunun hikmeti nedir?" diye sordular.

- O arkadaşınızı kurtaran, Allahü teâlâdır. Günahkâr ağızdan çıkan duâyı cenâb-ı Hak kabûl etmez. Bunun için siz Allah'a yalvardığınız zaman duânız kabûl olmadı. Bu arkadaşınız beni hatırlayıp imdât isteyince, ben de Rabbime duâ ettim; "Yâ Rabbî! Şu kulunu içinde bulunduğu belâdan kurtar." dedim. Rabbim benim duâmı kabûl ettiği için, o arkadaşınız kurtuldu. Mesele bundan ibârettir." buyurdu.
http://seza.yetkinforum.com

Söz dinleyen kazanır
1 sayfadaki 1 sayfası